Vonios kambarys

PVD dangos maišytuvai vonios kambaryje

PVD dangos maišytuvai vonios kambaryje pvd spalva padengimas
PVD danga vonios kambaryje

Pastaruoju metu vis daugiau kalbama apie PVD dangą, jos privalumus, tačiau kas tai yra?

Physical vapor deposition (PVD), lietuviškai fizinis garų nusodinimas, kitaip dar vadinamas plonasluoksne danga. Specialioje vakuumo kameroje, kietai medžiagai (metalui, lydiniams, keramikai) suteikiama energija (kaitinama, šaudoma į ją), ji verčiama garais, kurie atomų lygmeniu nusėda ant dengiamo daikto. Taip gimsta PVD dangos maišytuvai.

PVD dangos ilgaamžiškumas ir pritaikymas

Fizinis garų nusodinimas pradėtas naudoti atradus, kad ši nauja technologija leidžia dengiamiems daiktams būti ilgaamžiams. Šiuo atveju vonios santechnika, vonios aksesuarai dengti PVD yra atsparesni braižymui, net kelis kartus daugiau nei chromas bei beveik 10 kartų daugiau nei dažyti paviršiai! Taip pat, danga  atspari tamsėjimui, trinčiai, korozijai, spalvos pasikeitimui, dilimui. Kitaip nei milteliniu ar dažymo būdu dengti paviršiai PVD yra atsparesni, nes dengiant fizinio garų nusodinimo būdu maišytuvas su dengiama medžiaga tampa išvien. Šiuo metu rinkoje platus PVD dengtų produktų, namų interjerui, pasirinkimas. Galima rasti rankenas, apyraktes, virtuvės plautuves, vonios aksesuarus, virtuvės maišytuvus, visą vonios kambario santechniką ir t.t. Atsižvelgiant į PVD dangos privalumus, šiuos produktus galima naudoti viešose vietose – restoranuose, viešbučiuose ir kt.

PVD dangos privalumai

PVD danga pasižymi ilgaamžiškumu, tačiau neatsilieka ir išvaizda. Gamintojai siūlo tiek modernaus, mažiau, tačiau ir klasikinio stiliaus maišytuvus, vonios aksesuarus. Vonios santechniką galite rinktis iš daugybės dizainų ir spalvų. PVD dangos maišytuvai lengviau prižiūrimi – dažnai būna matiniai, todėl nesimato pirštų antspaudų.

Mūsų salone prekiaujami gamintojai, kurie dengia santechniką PVD danga: 

Burlington. Vienintelis klasikos ir modernios klasikos gamintojas, kuris siūlo blizgaus aukso PVD dangą. Šio gamintojo kataloge galima rasti netik vonios kambario maišytuvus, vonios aksesuarus, tačiau ir aukso spalvos santechnikos detales – klozeto vyrius, vamzdžius, dekoratyvines detales. Dažniausiai, klasikinio stiliaus santechnika dengiama 24 karatų auksu. Tokią dangą reikia prižiūrėti ypatingai kruopščiai, tačiau Burlington PVD dangos vonios santechnika leidžia mėgautis tiek išskirtiniu dizainu, tiek praktiškumu.

Bruma. Bruma - portugalų premium klasės gamintojas, kuris siūlo modernius virtuvės ir vonios maišytuvus dengtus PVD danga. “Leaf” vonios maišytuvų serija bei virtuvės maišytuvai gali būti: braižyto (brushed) aukso, braižyto (brushed) vario, gunmetal, blizgaus aukso spalvos.

Imex, Omnires. Vidutinės klasės maišytuvų ir aksesuarų gamintojai siūlantys modernius virtuvės ir vonios maišytuvus dengtus PVD danga. Visi šių gamintojų gaminiai yra šios dangos. Imex ir Bruma siūlo platesnį PVD spalvų pasirinkimą.

Sapho (Aurum). Pastatomi nerūdijančio plieno praustuvai, kurie gali būti: nerūdijančio plieno, matino aukso, matinio vario ir gunmetal spalvos.

New Trendy. Lenkų gamintojas siūlantis itin platų spalvotų dušo kabinų, dušo durų, sienelių ir t.t. pasirinkimą. Dušo kabinų profiliai gali būti gunmetal, matinio (brushed) vario, blizgaus vario, matinio (brushed) aukso, gunmetal, šviesaus ir įprasto blizgaus aukso spalvos.

Atsakingumas gamtai

Nepaisant platesnio spalvų pasirinkimo, dizainų galimybių, fizinis garų nusodinimas suteikia netik išvaizdą bei ilgaamžiškumą, tačiau ir yra aplikai draugiškiausias dengimo variantas. Nusodinimo procesas vyksta sausai ir švariai, nenaudojama pavojingų medžiagų, kurios sudaro chemines atliekas bei teršia vandenį. PVD dangos yra tokios netoksiškos, kad yra naudojamos ir kelių ar klubų implantams padengti. Taip pat, kadangi šios dangos maišytuvai ar aksesuarai yra atsparesni, kokybiškesni, todėl jie naudojami ilgiau, kas mažina bendrą taršą.

Taigi, jei savo vonios kambario interjerui ieškote išskirtinio dizaino, plataus spalvų pasirinkimo, bet kartu ir ilgaamžiškų, atsparesnių ir gamtai atsakingo produkto – PVD danga apima visus šiuos aspektus!