Fototapetai, Tapetai

Foto tapetų klijavimas: patarimai kuriuos reikėtų žinoti prieš klijuojant!

Foto tapetų klijavimas fototapetas su paukščiais

Norėdami pasiekti įspūdingą rezultatą, dekoruojant erdves fototapetais, turėtumėte atsižvelgti į tris paprastus patarimus, kuriais dalinasi interjero dizaineriai bei tapetų klijuotojai.

Tapetų kokybė

Pirmasis žingsnis yra išsirinkti kokybiškus tapetus. Juk norite, kad Jūsų tapetai visada atrodytų tarsi ką tik užklijuoti. Akivaizdu, jog ilgaamžiškumas ir kokybė yra tiesiogiai susiję. Yra dvi pagrindinės tapetų grupės:

  • Viniliniai tapetai. Jie sudaromi iš dviejų sluoksnių – celiuliozės ir vinilo ar plastiko. Antrasis sluoksnis leidžia izoliuoti drėgmę. Vinilinius tapetus galite valyti drėgna šluoste. Taip pat, šie tapetai virtuvės, vonios ar vaikų kambario zonai.
  • Flizelininiai tapetai. Jie sudaryti iš tekstilinių pluoštų, kurie sujungiami neaudžiant (nesudarant siūlų) ir padengti akrilu. Flizelino tapetai nepralaidūs ir lengvai nuimami. Taip pat, jie atsaprūs saulės šviesai (blukimui).

Erdvei tinkamų tapetų pasirinkimas

Kitas žingsnis yra pasirinkti tinkamus tapetus dekoruojamam kambariui. Kelios rekomendacijos:

  • Virtuvei, koridoriui ar vaikų kambariui rekomenduojame plaunamus tapetus. Vaikų kambaryje tapetai turėtų būti atspariausi.
  • Vonios kambariui tapetai turėtų būti atsparūs drėgmei - viniliniai. Tačiau, nepamirškite, jei klijuojate tapetus vonioje, neturi būti jokio tiesioginio sąlyčio su vandeniu!
  • Sienos kurios turi nelygumus rekomenduojame tapetus, kurie turi tekstūrą, įspūdingą raštą.

Taip pat, renkantis tapetus atsižvelkite į erdvės apšvietimą, kitų sienų spalvą (jei tapetuojate ne visas sienas). Rinkitės tokį tapeto dizainą, kuris atspindi jūsų stilių – savo namuose jauskitės ramiai ir patogiai.

Teisingas klijavimas

Klijuojant tapetus turite du pasirinkimus – samdyti tai mokančius meistrus arba klijuoti patiems. Antras variantas labiau rizikingas, tačiau sekant šiuos žingsnius tikrai įmanomas (nepamirškite skaityti gamintojo rekomendacijų):

  • Paruoškite sieną tapetavimui. Paruošimas priklauso nuo to kaip siena buvo dekoruota prieš tai. Jei ant sienos yra paviršiaus apdaila – reikėtų ją pašalinti. Jeigu prieš tai ant sienos buvo klijuojami tapetai, juos reikėtų nulupti. O, jeigu, susiduriate su nedekoruota siena, ją reikėtų išlyginti, užglaistyti.
  • Nustatykite kiek tapetų juostų prireiks. Atidžiai išmatuokite klijuojamą paviršių, tada apskaičiuokite kiek rulonų prireiks (šį žingsnį reikėtų atlikti ir užsakant tapetus). Patikrinkite ar visi rulonai yra iš tos pačios partijos (jei iš skirtingų, gali būti, kad skirsis atspalvis).
  • Sukarpykite tapetus juostomis ir klijuokite. Pirmąjį tapeto ritinėlį dėkite labai atsargiai ir klijuokite ant klijuojamo paviršiaus. Braukite sausą teptuką ir nepalikite oro burbulų. Jei tapetų raštas kartojasi, derinkite jį. Taip pat, atidžiai stebėkite ar tarp juostų nelieka tarpo.
Foto tapetų klijavimas patarimai

Dekoruokite savo namų erdves ir palikite asmeninį pėdsaką. Mūsų internetinėje ar fizinėje parduotuvėje rasite platų tapetų ir fototapetų pasirinkimą.Kreipkitės dėl konsultacijos gyvai ar teiraukitės elektroniniu paštu